Stresszhelyzetek Megoldása vol.1
HUNGARIAN PART
A probléma magában rejti megoldását – Elfojtás vs Önkifejezés
Mi tehát a probléma?
A probléma – bármi legyen is az – egy és ugyanaz a megoldással. A legfontosabb, hogy figyeljünk az önkifejezésre és biztassuk arra társunkat/barátainkat/szüleinket is, hogy mind kiküszöböljük a stresszt /főleg, mivel ez teljesen felesleges stressz az életünkben/ és a negatív érzelmeket okozó hatásokat, embereket.
Miért?
Mert a stressz rossz közérzetet szül, és nagyon sok kellemetlen érzést ébreszt, vonz magához. Többek között: haragot, dühöt, félelmet, szorongást, lehangoltságot. Olyan érzelmi és testi feszültséget okoz, amit egyre nehezebb lesz önmagunkban orvosolni.
Még miért?
Mert a lehető leghamarabb vissza szeretnénk nyerni lelki egyensúlyunkat és alapvető jókedvünket, s tulajdonképpen ezt kívánjuk szeretteinknek is. Ha elfojtjuk érzelmeinket, akkor semmibe vesszük és alábecsüljük őket. Ahogyan társunkat is, amennyiben banális kifejezésekkel nyugtatgatjuk ilyenkor őt.
Három választási lehetőségünk van bármely stresszhelyzetben. Melyek ezek?
1/ A stressz kifejezése: feszültek, dühösek, sértettek vagy tehetetlenek vagyunk; kimondjuk és kiadjuk magunkból, amit a pillanatnyi helyzet okozott.
2/ A stressz elfojtása: letagadjuk, elkendőzzük, szőnyeg alá söpörjük a kérdést. Apátiába, depresszióba süllyedünk, sajnáljuk és sajnáltatjuk magunkat.
3/ Agresszió a stressz hatására: haragunk állandósul, szélsőséges reakciókra késztet és tettlegességig is elfajul.
A probléma tehát a stresszhelyzetre adott téves válaszunkban gyökeredzik. Változtatnunk kell, hogy a környezetünk /társunk, barátaink, szüleink, munkatársaink/ érezze tiszta szándékunkat és abszolút figyelmünket. Mert mindannyian jól szeretnénk érezni magunkat a bőrünkben és ennek egyik alapfeltétele, hogy ne elfojtsuk, hanem fejezzük ki helyesen magunkat. Stresszhelyzetben is. Mert így sokkal hamarabb megnyugszunk és átélhetjük a jelent, a közösséget másokkal, a szeretetet.
írta
VK aka Neo